پنجره دو جداره بانه - آسیا پنجره

پنجره دو جداره بانه - آسیا پنجره

این پنجره ها نوعی عایق صوتی و حرارتی بوده و به میزان قابل توجه از انتقال صدا و هدر رفت انرژی در ساختمان جلوگیری می کنند

پنجره دو جداره بانه

این پنجره ها نوعی عایق صوتی و حرارتی بوده و به میزان قابل توجه از انتقال صدا و هدر رفت انرژی در ساختمان جلوگیری می کنند.

در مقایسه با درب و پنجره های قدیمی که از پروفیل آهن ساخته شده اند و علاوه بر افزودن بار اضافی بر ساختمان، به مرور زمان در اثر شرایط جوی دچار زنگ زدگی می شوند، پروفیل های یو پی وی سی که اخیرا وارد بازار شده اند بسیار باکیفیت بوده و از مقاومت بالایی در برابر تغییرات آب و هوایی برخوردار هستند.

آسیا پنجره

ویژگی های پنجره دو جداره

پنجره دوجداره از شیشه های دو جداره با فریم UPVC ساخته می شود. یو پی وی سی نوعی جایگزین برای آلیاژهای فلزی و غیر فلزی در ساخت درب و پنجره می باشد و از ویژگی های بارز آن می توان به وزن سبک، مقاومت بسیار بالا در برابر تغییرات جوی و عدم اشتعال پذیری اشاره کرد. اساس پنجره دو جداره بر پایه شیشه دو جداره است.

در این نوع پنجره دو یا چند لایه شیشه به کمک نوار اسپیسر که دور تا دور آن ها قرار گرفته از همدیگر جدا شده اند و فضای بین شیشه ها با هوا یا گاز آرگون و یا SF6 پر می شود.

اسپیسرها اصولا از جنس آلومینیوم هستند که درون آن ها با ماده سیلیکا ژل که نوعی رطوبت گیر است و رطوبت هوای بین دو شیشه را جذب می کند پر شده است.

مزایای پنجره دو جداره

1)امنیت پنجره های دوجداره بسیار بالاست، شکستن دو لایه شیشه به فشار و انرژی زیادی نیاز دارد.

2)گاز آرگونی که فضای بین شیشه ها را پر کرده نوعی عایق حرارتی است و در برابر خروج گرما به بیرون ساختمان مقاومت می کند. این محصول در زمستان از خروج گرما و در تابستان از ورود آن به داخل ساختمان جلوگیری می کند.

3)نصب آن از هدر رفت انرژی در ساختمان جلوگیری می کند و هزینه های مربوط به انرژی را کاهش می دهد.

4)این پنجره علاوه بر این که عایق حرارتی محسوب می شود از آلودگی صوتی جلوگیری می کند. دو یا چند جداره شیشه ای که در این پنجره ها به کار رفته میزان صدا را کاهش می دهد و محیطی آرام برای ساکنین فراهم می کند.

5)پنجره های دو جداره نیازی به رنگ آمیزی ندارند و تمیز کردن آن ها راحت می باشد.

6)گرد و غبار به راحتی در آن ها نفوذ نمی کند و در برابر نفوذ آب مقاوم هستند.

7)پنجره های دو جداره یو پی وی سی در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم هستند و تغییر شکل نمی دهند.

8)با استفاده از این مدل پنجره هزینه های مربوط به گرمایش و سرمایش ساختمان کاهش می یابد، در نتیجه نصب آن از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

9)آب بندی کامل آن باعث عدم نفوذ آب به داخل در هنگام بارندگی های شدید می شود.

10)درزبندی کامل آن از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان جلوگیری می کند.

11)در برابر اشعه ماورا بنفش مقاوم است و مانع از انتقال آن به فضای داخل ساختمان می شود و اثرات مخرب این اشعه را حذف می کند.

12)پایداری و عمر بالای این محصول و حتی قابلیت استفاده مجدد پس از تخریب و نوسازی، این محصول را منحصر به فرد کرده است.

13)از دیگر قابلیت های این نوع پنجره، غیرقابل اشتعال بودن، مقاوم در برابر پوسیدگی و خورندگی مثل اسیدها و بازها و مواد شیمیایی می باشد.

14)از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

پنجره دو جداره بانه

معایب پنجره دوجداره

1)در صورتی که در تهیه پروفیل پنجره از مواد با کیفیت استفاده نشده باشد، در طول زمان باعث شکنندگی و تغییر رنگ پروفیل می شود.

2)چنانچه گالوانیزه به کار رفته در تولید درب و پنجره UPVC دچار مشکل باشد، پس از نصب می تواند باعث تغییر شکل پنجره ها شود.

انواع پنجره دو جداره:

پنجره دو جداره کشویی

پنجره به صورت ریلی باز و بست می شود و می تواند چپ بازشو یا راست بازشو باشد. این مدل به دو نوع تک ریل و جفت ریل تقسیم بندی می شود.

پنجره دو جداره دو طرف بازشو

پنجره هم از یک جهت به صورت لولایی و هم با دادن دستگیره به سمت بالا، از عرض بالا باز می شود. این مدل از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، چون که در ساخت آن از یراق آلات بسیار مقاوم استفاده شده است.

پنجره دو جداره یک طرف بازشو

پنجره فقط از یک جهت و به صورت لولایی باز و بسته می شود. این مدل از جمله پر استفاده ترین انواع درب و پنجره دو جداره محسوب می شود و اکثر مردم از این نوع پنجره استفاده می کنند.

پنجره دو جداره فرانسوی با مولیون متحرک

این نوع پنجره دارای مولیون به صورت متحرک بوده و با باز شدن یکی از لنگه ها، مولیون باز خواهد شد. موقع باز شدن پنجره فرانسوی، هیچ ستونی در وسط پنجره ها قرار ندارد.

پنجره دو جداره فولکس واگنی

پنجره مثل درب ماشین فولکس واگن باز و بسته می شود به صورتی که اول به سمت داخل می آید و در ریل مخصوص خود قرار می گیرد. این نوع پنجره برای مکان هایی هم چون ویلاها بسیار مناسب می باشد.

پنجره دو جداره آکاردئونی

پنجره همانند آکاردئون باز و بسته می شود. در هنگام باز شدن، کلیه لنگه ها به یک سمت جمع می شوند و بر روی یک لنگه ثابت در یک طرف قرار می گیرند.

پنجره دو جداره کمانی

یکی از مدرن ترین انواع پنجره های دو جداره، مدل کمانی می باشد. استفاده از این مدل می تواند چشم انداز وسیعی از فضای رو به رو را به همراه داشته باشد.

پنجره دو جداره محوری

عموما طراحی این مدل کار سختی بوده و از این رو نسبت به دیگر مدل ها کمیاب ترند. باز و بسته شدن این گونه پنجره ها بر روی یک محور قطری صورت می گیرد. پنجره های دوجداره محوری بسیار مدرن و زیبا می باشند.

استفاده از پنجره سقفی دو جداره

خانه های تاریک و کم نور دلگیر بوده و حسی از سردی و افسردگی را به افراد حاضر منتقل می کنند، ولی خانه هایی که اشعه های نور در آن ها جریان دارد حسی از زندگی و حیات را در فضا پراکنده می سازند.

در ساخت پنجره های سقفی بهتر است از شیشه های دو جداره استفاده کنید، چون این شیشه ها در تقابل مستقیم با باد و طوفان و برف و باران قرار دارند و در صورتی که از شیشه های یک لایه ساده استفاده کنید، ممکن است شیشه دچار شکستگی شود و یا این که آب و گرد و غبار از طریق آن وارد خانه شود.

پنجره دو جداره در بانه

نگهداری از پنجره های دو جداره

پنجره های دو جداره را می توان به راحتی با آب و صابون شست و تمیز کرد.

درزگیری پنجره دوجداره باید با نهایت دقت و تمیزی صورت گیرد تا از انعطاف پذیری لازم برخوردار باشد.

یراق آلات پنجره های دو جداره پس از مدتی باز و بسته کردن ممکن است از رگلاژ خارج شوند، باید آن ها را تنظیم و به حالت قبل بازگرداند.

به منظور بهبود عملکرد پنجره های دو جداره، آن ها را باید هر چند وقت یکبار روغن کاری کرد.

 خرید پنجره دو جداره

شیشه های پنجره باید از استانداردهای لازم برخوردار بوده و به میزان کافی گاز آرگون بین آن ها تزریق شده باشد.

نصب پنجره با رعایت اصول لازم صورت گیرد، در غیر این صورت انرژی ساختمان هدر خواهد رفت.

یک پنجره خوب باید عایق بندی شده باشد؛ چون تنها در این صورت می تواند آسایش و آرامش را برای ساکنین به ارمغان آورد.

یراق آلات آن با توجه به کارایی و وزن لنگه ها خریداری شوند.

شیشه پنجره باید صنعتی باشد، شیشه هایی که در شیشه بری ها یافت می شوند مناسب این کار نیستند.

نصب پنجره دوجداره یو پی وی سی باید توسط نصاب حرفه ای انجام شود.

نوع پروفیل ها باید با شرایط آب و هوایی سازگار و از استانداردهای لازم برخوردار باشد.

قیمت پنجره دوجداره

هر چه سایز و تعداد پنجره ها بزرگ تر باشد قیمت بالاتر خواهد رفت..

قاب پنجره از متریال هایی نظیر چوب، آلومینیوم و پی وی سی ساخته می شود که از بین آن ها UPVC ارزان ترین و رایج ترین قاب است که از مقاومت لازم در برابر شرایط آب و هوایی برخوردار می باشد.

مدل پنجره در قیمت آن اثرگذار است. در بازار طیف گسترده ای از مدل ها دیده می شوند که هر کدام قیمت متفاوتی دارند.

هزینه نصب این پنجره ها به صورت جداگانه حساب می شود.

شیشه دو جداره با توجه به جنس و نوع ساخت دارای قیمت متفاوت است.

یراق آلات استاندارد و با کیفیت قیمت بالاتری به نسبت دیگر یراق آلات دارند.

بیشتر بخوانید: شیشه دو جداره سنندج