شیشه دو جداره سنندج - آسیا پنجره

شیشه دو جداره سنندج - آسیا پنجره

شیشه دو جداره یکی از انواع شیشه هایی است که در راستای نیاز انسان به کاهش سر و صدای محیط پیرامونی اش و کاهش اتلاف انرژی و به صورت کلی افزایش آسایش و آرامش انسان است.

شیشه دو جداره سنندج

شیشه دو جداره یکی از انواع شیشه هایی است که در راستای نیاز انسان به کاهش سر و صدای محیط پیرامونی اش و کاهش اتلاف انرژی و به صورت کلی افزایش آسایش و آرامش انسان است. شیشه های دو جداره در سال ۱۸۶۵ در شهر نیویورک توسط یک صاحب مغازه خلاق  پا به عرصه وجود گذاشتند این مغازه دار با انجام آزمایشات بسیاری توانست اثبات کند شیشه های دو جداره اتلاف انرژی کمتری نسبت به نمونه های تک جداره دارند و توانست حق ثبت و امتیاز بهره برداری را اخذ کرد.

شیشه دو جداره سنندج

شیشه دوجداره یا چند جداره شامل لایه هایی از شیشه است که توسط اسپیسر های آلومینیومی از هم جدا شده اند. و در این اسپیسر ها با گاز های بی اثر مثل آرگون یا در بعضی مواقع کریپتن تزریق می شود. در واقع همین گاز بی اثر آرگون یا کریپتن است که عایق حرارتی را در شیشه دو جداره ایجاد می کند و باعث کاهش اتلاف انرژی از طریق شیشه ها می شوند. در شیشه های دو جداره دو لایه شیشه توسط اسپیسر آلومینیومی روی هم قرار می گیرند.

درون اسپیسر ها از مواد ضد رطوبتی پر شده است به همین سبب رطوبت باقی مانده در بین دو شیشه را به خود جذب می کند. توسط مواد درزگیر کاملا آب بندی می شوند. معمولا ضخامت شیشه های دو جداره از ۶ میلی متر شروع تا ۱۶ میلی متر به صورت ۲ میلی متر ۲ میلی متر است. در شیشه دوجداره بسته به نیاز انواع مختلف دیگری مثل رنگی، رفلکس، سکوریت، لمینیت وجود دارد که باعث شده کاربری شیشه دوجداره برای انواع نیاز ها و کاربرد ها قابل استفاده باشد.

تولید شیشه دو جداره در ایران استاندارد های خاصی دارد که این پارامتر ها با الگو برداری از کشور های صنعتی پیشرفته و سازمان های بین المللی توسط سازمان ملی استاندارد ایران تهیه و به کارخانجات تولید شیشه دو جداره داده شده است. 

آزمون ابعاد شیشه دو جداره شامل طول و عرض

آزمون تعیین ضخامت شیشه دو جداره

آزمون ضخامت اسپیسر (فاصله بین دو لایه شیشه)

آزمون مه گرفتگی

آزمون تغییرات آب و هوایی

آزمون پایداری در برابر رطوبت

آزمون برفک

آسیا پنجره

ویژگی های شیشه دوجداره:

شیشه های دوجداره بر اساس ویژگی ها و تنوعی که دارد کاربرد های زیادی دارد بعضی از این ویژگی ها عبارتند از:

1. ایمنی بالا نسبت به نمونه تک جداره ( به خصوص در نمونه سکوریت که نمونه نشکن است)

2. جلوگیری از نفوذ گرد و غبار

3. عایق صوتی تا ۳۰ دسی بل

4. عایق رطوبتی

5. عایق حرارتی

6. کاهش مصرف انرژی تا ۴۵ درصد

7. جلوگیری از نم زدگی

8. ضد اشعه UV (در نمونه پوشش دار یا لمینیت)

علاوه بر موارد فوق کنترل اشعه های مضر خورشید در نمونه شیشه های دو جداره پوشش دار یا لمینیت که به راحتی اشعه UV را به خود جذب  می کند و از رنگ پریدگی اشیا توسط اشعه  UV محافظت می کند. آلودگی های شهری نظیر: آلودگی هوا، آلودگی صوتی و غیره از مواردی هستند که باعث می شود شیشه های دو جداره به عنوان عایق در قسما های شیشه ای ساختمان ها استفاده شوند.

کاربرد شیشه دو جداره:

شیشه های دوجداره به خاطر ویژگی های منحصر به فردی که نسبت به مدل های تک جداره دارند کاربرد های بسیاری دارند از جمله:

درب و پنجره ساختمان ها

نمای کرتین وال

ویترین های فروشگاهی

سقف های شیشه ای

محافظ های شیشه به جای نرده

شیشه دو جداره سنندج

مزایای استفاده از شیشه دوجداره:

ذخیره انرژی

ساختار متفاوت شیشه‌ های دوجداره باعث می ‌شود میزان گرمای ورودی و خروجی در فصول سال تنظیم‌ شود و سطح استفاده از انرژی کاهش یابد. محققان طی آزمایشاتی در کشور استرالیا متوجه شدند با تبدیل پنجره ‌های تک جداره به پنجره‌های دوجداره ۲۰ درصد در هزینه‌ های انرژی صرفه ‌جویی می‌ شود.

کاهش میزان صدا در خانه

بهترین مزیتی که یک شیشه دو جداره برای شما به همراه دارد آسایش است. هیچ ‌کس دوست ندارد در ساعت استراحتش با سردرد مواجه شود. شیشه دوجداره به‌طور موثری از ورود و خروج صدا جلوگیری می ‌کند. فضای بین دو شیشه عایق صوتی بوده و صدا را جذب می‌ کنند. طبق تحقیقات انتقال صدا در این شیشه تا ۳۰ دسی بل کاهش می‌ یابد.

این ویژگی به خصوص برای کسانی که نزدیک فرودگاه، اتوبان و مدارس زندگی می ‌کنند، کسانی که همسایه پر سر و صدا دارند و یا در مناطق شلوغ شهر زندگی می ‌کنند، بسیار مفید هستند. در واقع عایق صدا بودن مثل عایق حرارت تغییری در مصرف انرژی و پول قبض شما ایجاد نمی ‌کند. ولی آرامش روحی فوق ‌العاده ‌ای برای شما به همراه دارد.

افزایش امنیت

شیشه دو جداره نسبت به شیشه تک جداره محکم ‌تر است و و به سختی شکسته می ‌شود. این ویژگی باعث افزایش امنیت خانه شده و احتمال سرقت را به طور چشم ‌گیری کاهش می ‌دهد.

اکثر مدل پنجره ‌های دو جداره با داشتن قفل هایی که در چندین نقطـه تعبیه شدند، بسیار ایمن تر از پنجره های قدیمی هستند.

ارزش ملک شما افزایش می یابد

با وجود شیشه‌ های مفید و کارآمد، ارزش ملک شما افزایش می ‌یابد. اگر شما قصد خرید و فروش ملک را دارید، درب و پنجره دوجداره معامله بهتری برای شما به همراه خواهد داشت.

قابلیت نصب بر روی انواع پروفیل

شیشه ‌های دو جداره قابل نصب بر روی اکثر پروفیل‌ ها، از مد ل‌های چوبی تا آلوود و upvc را دارند. در واقع شیشه دوجداره مثل یک مکمل عمل می ‌کند و در کنار پروفیل مناسب، یک پنجره دوجداره فوق ‌العاده را برای شما ایجاد می ‌کند.

مهار اشعه  UV

شیشه دوجداره به خاطر ساختار خود در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم بوده و مانع انتقال آن به فضای داخلی خانه می ‌شود.

عدم تغییر رنگ در شرایط آب و هوایی مختلف

در شیشه‌ های دوجداره تمام تمهیدات مقاومت در برابر اشعه و رطوبت و ... درنظر گرفته شده. به همین خاطر این شیشه ‌ها در برابر شرایط جوی مقاوم هستند و ظاهرشان را حفظ می ‌کنند.

عدم اشتعال

دمای شروع به ذوب شدن شیشه دو جداره ۳۸۵° (C) و بالاتر از دمای احتراق چوب ۲۶۰ ° (C) است. به علاوه این شیشه بر خلاف چوب در زمان احتراق به یک منبع آتش زا تبدیل نمی ‌شود و توسعه و انتقال حریق را به همراه ندارد.

شیشه دو جداره در سنندج

مقاومت در برابر زلزله

شیشه دوجداره به خاطر ساختار محکم خود در برابر فشار و ضربه مقاوم است. این ویژگی برای حفظ ایمنی در برابر زلزله و خرد نشدن تکه‌ های شیشه بسیار حائز اهمیت است.

عمر بالا و حفاظت از محیط زیست

شیشه دوجداره نسبت به مدل ‌های معمولی عمر مفید چند برابر دارد. ولی بعد از سالیان در صورت تعویض، قابلیت بازیافت چند باره در صنعت را دارد و ضایعات آن در محیط زیست اثر مخرب ایجاد نمی ‌کند.

عدم ایجاد بخارات روی شیشه

به خاطر عدم انتقال دما و وجود مواد رطوبت‌ گیر، اختلافات دمای داخلی و خارجی باعث ایجاد بخار روی شیشه دوجداره نمی ‌شود. و این شیشه در هر شرایطی بهترین دید را برای شما فراهم می‌ کند.

تنوع در طرح و رنگ

شیشه دو جداره در هر طرج و رنگ دلخواه شما، طبق سلیقه شخصی ‌تان قابل اجرا است.

معایب پنجره دوجداره

تنها معایبی که میتوان در مورد شیشه دو جداره به آن اشاره کرد قیمت بالاتر آن نسبت به مدل ‌های ساده و قدیمی است. ولی استفاده از این شیشه کاملا به‌ صرفه و مانند خرید یک قلک است. چون با یک دید کلی ‌تر اختلاف قیمت شیشه دوجداره، با صرفه‌ جویی که در مصرف انرژی به همراه دارد جبران می ‌شود.